RonOTS
Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Wersja do druku

+- RonOTS (https://forum.ronots.com)
+-- Dział: Ogolne (https://forum.ronots.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Nowości / News (https://forum.ronots.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek (/showthread.php?tid=15378)



Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Ron - 18-12-2021

Hej!

Bacznie czytamy wasze uwagi i obserwujemy co sie dzieje na serwerze. Staramy sie nadac kazdej sprawie wlasciwy priorytet. Dzisiejszy dzien byl dla nas znowy pracowity, bo wprowadzilismy szereg usprawnien:

  1. Potworki nie beda sie juz wiecej pojawiac na waszych "oczach": to byl chyba jeden z bardziej denerwujacych problemow, ktore raportowaliscie. Od dzisiejszego restartu nie powinno sie to juz dluzej dziac.
  2. Uzywanie run lezacych na ziemi: na serwerze istnial blad, ktory pozwalal na uzywanie run lezacych wiele kratek od nas. Ten blad rowniez naprawilismy.
  3. Kupowanie przedmiotow premium / z marketplace: jako, ze nasz market webowy potrzebuje byc wlasciwie zafixowany przez naszego web-speca, w miedzyczasie wprowadzilismy listowanie wszystkich dostepnych ofert na Trade Channel, co 5 minut. Naprawilismy rowniez problem z kupowaniem tych przedmiotow: sprawdzcie jeszcze raz swoje depoty, jezeli cos co kiedys kupiliscie nie pojawilo sie tam w pierwszej kolejnosci.
  4. Stabilnosc: wylapalismy 4-ty blad powodujacy niestabilnosc dzialania serwera i go naprawilismy. W kolejnych dniach liczymy na to, ze serwer bedzie juz dzialal bez zbednych, niezaplanowanych restartow.
  5. Poprawki na mapie: poprawilismy id-ki depotow (Northpool bylo pomieszane z Carlin) [Northpool -> wasze przedmioty sa dostepne na ostatnim pietrze], wywalilismy kratki spowalniajce, poprawilismy sporo miejsc, w ktorych nie dalo sie przejsc dalej i najzwyczaniej w swiecie - blokowalismy sie.
  6. Djinn / Merchant NPC: narzekaliscie na to, ze nie skupuja za duzo przedmiotow. Poprawilismy to i dodalismy sporo przedmiotow, ktore mozecie wyloocic huntujac najbardziej popularne potworki.
  7. Questy: byl problem z duza iloscia skrzyn, ktore najzwyczajniej w swiecie nie dawaly zasluzonej nagrody. Poprawilsmi i to.

Roadmapa na najblizszy czas:

  1. Stabilnosc i "smoothness" rozgrywki: jest do dla nas absolutny priorytet, wiec bedziemy poprawiali kod serwera w taki sposob, aby wyeliminowac zbedne locki, poprawic synchroniczne wykonywanie querieis do bazy danych i usuwac kod, ktory jest CPU-zerny;
  2. Balans profesji: uzylismy ustawien, ktore sami uznalismy za "zbalansowane" i dobre, ale teraz bedziemy je rewidowac z waszymi sugestiami. Bardzo czestym zarzutem jest: "EK jest za silny".
  3. Zgloszenia z bug reportera: mamy sporo "niewielkich" zgloszen od was z bug reportera. One wszystkie "siedza" z nami na kanale Discord ekipy technicznej RonOTS. Rewidujemy je i sukcesywnie bedziemy je adresowac.

Pozdrawiamy,
Ekipa Ronit


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Lao Ming - 18-12-2021

No nie najlepiej ek zero damage xD nie wiem kto to proponuje ale na pewno ma dobrze porysowany garnek


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Oczekuje - 18-12-2021

Niezły serwerek zrobiliście xD zabija mnie gość na expie nie mam pk i spada mi wszystko oprócz legów serio?


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Rokford - 18-12-2021

Z chęcią bym z wami zagrał aczkolwiek mam problem i od czwartku się meczę żeby to zrobić i nic żadne poradniki nie pomogły... Mianowicie problem to VCRUNTIME140.DLL. Pobieralem nowy aktualizowałem system aktualizowałem microsoft c++ pobieralem plik i wklejalem do system32 i nic nie pomogło...


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Trylogia - 18-12-2021

Ogarnijcie i dajcie jakiś normalny klient tibii, na tym nie da się grać. Ciągłe lagi i bugi...


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Kretonus - 20-12-2021

Jest progres na ostatnim serwerze wytrzymałem do 9 lvl a tutaj wyszedłem na main zanim usunąłem


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Gensonina - 20-12-2021

Dodajcie White Dragon i Dragon Lordy do tasków


RE: Calabria - Wprowadzamy szereg poprawek - Uuu - 20-12-2021

są 2 npc od tasków, 1 z nich jest na południe od carlin przy ghoulach