RonOTS
Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Wersja do druku

+- RonOTS (https://forum.ronots.com)
+-- Dział: Ogolne (https://forum.ronots.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Nowości / News (https://forum.ronots.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow (/showthread.php?tid=15299)

Strony: 1 2 3 4


Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Ron - 25-02-2021

Drodzy Gracze!

W ostatnim czasie chyba nie do konca potrzebnie "zasypalem" was "teaserami" z Facebook'a dotyczacymi naszego nowego projektu. Jako, ze strona [email=https://3dragons.games]3dragons.games[/email] jest juz prawie gotowa (acz jeszcze nie opublikowana), ze wspomnianymi wyzej publikacjami obiecuje przeniesc sie wlasnie tam. Newsy ronots.com tak jak dotychczas, zostawimy na wiadomosci spersonalizowane, tj. kierowane tylko do Was.

Kiedy rozpoczelismy prace nad nowym projektem wiedzielismy jedno: chcemy zrobic "remastering" obecnej Tibii, w ktorym glowna czesc pracy bylaby skierowana na odswiezenie graficznej strony projektu. Nie mielismy jeszcze ostatecznego planu na ksztalt samej rozgrywki. Pomimo tego, ze do dzisiaj trwa wewnetrzna wymiana pomyslow, udalo nam sie juz mniej wiecej zawezic nasz plan i zdefiniowac "z czym wyjdziemy do ludzi". Chcialbym, zebyscie przeczytali o tym z pierwszej reki.

Czym bedzie 3dragons.games?

Jednym zdaniem: nowoczesniejsza wersja Tibii w ktorej postawimy na:
  • 3D: zastapienie wszystkich obecnych grafik nowymi, uzywajac do tego modeli 3D i tekstur o wysokiej rozdzielczosci
  • Animacje: wiekszosc ludzi, ktorym pokazywalem Tibie machali glowa i dziwili sie: dlaczego jak uderzam to nie ma animacji uderzenia? Dlaczego tutaj nie ma dzwieku? Chcemy to nadrobic, aby gra mogla zainteresowac "dzisiejszego gracza", ktory po grafice spodziewalby sie czegos wiecej i dodac animacje: zadawania uderzen, otrzymywania obrazenia, smierci postaci
  • Kinematyczna kamera: przy okazji wprowadzenia 3D mamy pomysl na wprowadzenie "kinematycznej kamery", ktora pozwalalaby np. na dynamiczny zoom in / zoom out lub efekt "okrazania postaci" jakbysmy byli filmowani z poziomu drona, ktore mozna spotkac w wielu filmach akcji
  • Dzwiek: chcemy wprowadzic dzwieki walki, odglosy otoczenia - to juz bylo w RonClient (o ile ktos pamieta)
  • Gildie i wojny: glowny nacisk polozymy na tworzenie klanow, rozbudowe wspolnego grania i systemu wojennego, ktory pozwoli gildia zajmowac rozne pozycje na serwerze i czerpac z tego tytulu wymierne profity
  • Stabilnosc: wielki nacisk kladziemy obecnie na optymalizacje i stabilizacje obecnych rozwiazan - gra ma byc bez crashy, lagow. Musi wiec zuzywac niewiele zasobow na naszych serwerach w taki sposob, aby nie spowalniala przy wiekszym obciazeniu (wiekszym ruchu)
  • Wiecej drog rozwoju postaci: chcemy wprowadzic wieksze rozwarstwienie profesji
  • Handel: chcemy poprawic sposob w jaki gracze moga handlowac miedzy soba: polatac obecne bledy oraz dac mozliwosc bezproblemowego sprzedawania postaci / przedmiotow / domkow
  • Miedzynarodowa obsluga: gra ma byc domyslnie miedzynarodowa i bedzie prowadzona w jezyku angielskim. Beda jednak osobne grupy na forach dla poszczegolnych krajow
  • Poziom trudnosci: poczatek gry ma byc prosty, przyjemny i zrozumialy, ale wraz z rozwojem rozgrywki chcemy postawic przed graczem troche wieksze wymagania (nie bedzie botow, nie bedzie teleportow na respawny)
  • Mapa: planujemy wykorzystac jako baze dawna mape Swordii - kto pamieta, ten wie o ktora chodzi, kto nie pamieta - udostepnimy minimape tak szybko jak bedzie to mozliwe
  • Wieloplatformowosc: jednym z najtrudniejszych elementow bedzie stanowczo dodanie o obslugi wieloplatformowosci, czyli mozliwosci grania na urzadzeniach mobilnych, komputerze, przegladarce, TV, itp. Jest to cos, co obecny framework w ktorym tworzymy klienta daje nam tak naprawde "out of box" -> za pomoca dwoch klikniec mozemy sobie wygenerowac klienta na iOS / Android lub Web. Nie jest to jednak az takie proste jak sie wydaje: gra wyglada zupelnie inaczej na telefonie, a my chcemy dac wszystkim rowne szanse. Nie zostanie wiec to wprowadzone zupelnie na samym poczatku, ale po uruchomieniu i ustabilizowaniu gry bedzie to nasz kolejny kamien milowy

Wkrotce zaczniemy sie dzielic tymi nowinami na Otland.net, Tibia.org, Tibia.pl, OTSowych portalach brazyllijskich oraz portalach pozatibijskich. Caly czas szukamy do zespolu kolejnego programisty Unity oraz skrypterow Lua. Rozmawiam rowniez z Lukaszem (wlascicielem otservlist.org) nt. polaczenia sil i wejscia we wspolprace. Jestem w kontakcie z wlascicielem jednego z wiekszych serwerow OTS w Brazylii. Bede staral sie rowniez namowic YT streamer'ow aby zrecenzowali nasza gre.

Ok, wszystko fajnie, ale co dalej z "Ronem"?

Czesc rzeczy nad ktorymi bedziemy pracowali przy okazji pracy nad 3dragons.com beda do przeniesienia na Rona. Beda wiec pojawialy sie pewne update'y. W pozniejszym etapie mozemy rowniez dac wam mozliwosc pomiedzy nowa rozgrywka 3D a stara 2D. Sewer dalej bedzie istnial i nie planujemy go w zaden sposob "gasic" - wrecz przeciwnie. Istnieje juz plan aby zmigrowac obecny serwer na nowa, wydajniejsza maszyne oraz uzycie bardziej zoptymalizowanego kodu, ktory powinien uczynic gre bardziej plynna.

Dajcie mi znac co o tym wszystkim myslicie. Wszystkie osoby, ktore chca nam pomoc - zapraszam do kontaktu. Natomiast wszystkich, ktorym cisna sie niecenzuralne slowa na usta - upraszam o kulture Uśmiech

Pozdrawiam,
Kuba aka "Ron"


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Matem - 25-02-2021

Tak na wszelki wypadek: uprzejmie informuję, że braki w kulturze będą skutkowały banem na forum (30 dni).


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Karaczhe - 25-02-2021

Elo bracia jestem legenda ten ots i innych ots powim tak, gra wyglada ciekawie. Pewnie bedzie dużo bugów na poczatku, chociaz szczerze nie podobaja mi sie kolory mogły by być bardziej jaskrawe (mapa potwory itp) może wbije, żeby zrobic dominando XD

/Fuga


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Draxrl - 25-02-2021

O coś ciekawego się zapowiada Język, a jaki wgl będzie rate exp itp?


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Jakub Bujna Fryzura - 25-02-2021

Jakieś konkrety odnośnie obecnego projektu? Jakiś mały update + połączenie + start jakiegoś serwera przed nowym projektem? Migracja spoko, ale robić to dla obecnego trupa nie niesie ze sobą żadnych korzyści dla graczy.

Przypominam tylko okres, gdy 1 przyciskiem w silniku Matem wgrał bonus expy, które podniosły online do 100+. Pomyślcie coś o tym.

I ogarnijcie w końcu ten syf na stronie głównej. Niezalogowany user nie widzi newsa-reklamy, dopóki nie zrobi scrolla w dół.


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Amfa - 25-02-2021

Siema, gdzie mój exp za 3 stracone lvl na 900 lvl przez debugi na Nostrixie? Miałem nadzieję że lotna top legsy a dostałem 2 debugi.
Wiem że to tylko 3 lvl ale wbijając ręcznie schodzi troche czasu.
Wypowie się osoba ktora kiedyś chciała dostać Bh lub Tr żeby kontrolować boty, ale wieczne zgłoszenia trzeba bylo przesyłać dalej bo każdy był od czegoś innego.
A teraz na poważnie i z kultura. Widać że się staracie, chcecie zrobić w koncu krok w stream ots list itp, a przeciez wystarczyło go samo zrobić z obecnymi serwerami. Bez obrazy ale juz sie to zapowiada źle, 28 stycznia było odliczanie 62 dni do startu (luty/marzec) żeby miec czas na porządne zrobienie go, kolejna data jest na Maj Duży uśmiech
Jaką mamy gwarancję że nie będzie botów? Ach... No tak Głupi Ja, przecież od tego jest confirm Duży uśmiech
Wracając do "najlepszych gildii" i "profitów" oczywiście to będą stałe osoby lub wasi znajomi a reszta będzie gnojona na boku. Chłopy latają na spekcie na bocie wbija 100 lvl w pare dni na 1.6k lvl i nikogo to nie interesuje.
####################
Obsługa mam byznes, pomysł lub propozycje, zostawcie obecne serwery w spokoju w sumie jak do tej pory Duży uśmiech
1. Połączcie serwery (venezia, Novara)
2. Zmieńcie w confirm wywalanie postaci do temple zamiast bana
3. W zamian za Święte Ostrze, mogę odpalać stream gdy gram, z resztą gram bez bota więc to jest ciekawsze niz oglądanie kogos na spekcie jak biega w tych samych punktach od 5 godzin i wykonuje te same ruchy Duży uśmiech
Jestem w stanie od siebie zaproponować ok. 5 do 25h tygodniowo, żeby ludzie mogli sobie popatrzeć jak wyglada swiat ronots w koncu fa broń jest za pomoc dla serwera. To jest chęć pomocy od gracza który gra z sentymentu a nie boci i boi sie przyznać, od was zależy.
Uważam że client Ronit gdzie były dźwięki, byl całkiem spoko i to juz byla innowacja pograc sobie w tibie z dźwiękiem, niestety nie kazdy potrafił w nim ustawic hotkeye itp i pomysl szybko upadł, a naprawdę ciekawe to było, nie róbcie z tibi DragonBall OTS.
BOT- Albo wszyscy albo nikt, bądźcie lojalni dla graczy, nie dla oszustów i proszę nie banujcie confirm em setnych lvl oni napewno nie Boca, ale 2,1k predzej by mógł juz bocic, nie? Dajcie znać co sądzicie o 3 punktach. Nie zamierzam mówić gdzie mieszkam ile mam lat, nr but dlugosc chu itp. Możemy miec kontakt w grze oraz email lub Skype a ja jestem gotowy pomóc.
Jeszcze tylko dodam od siebie, pokażcie że umiecie walczyć z botami na obecnych serwerach a wtedy gracze będą widzieć efekty tego co piszecie. Chyba było z kulturą Uśmiech
Pozdrawiam

Wracając do ŚWIĘTEGO OSTRZA Lub Mace (aktualnie skilluje mace) jak dobrze pamiętam Młot Natury Duży uśmiech
Miałby ogromną wartość gdyby był jako jedyny na serwie, no chyba ze chcecie dać komuś z topki za bocenie (zasługa dla serwa Duży uśmiech całe życie bocic a w wolnej chwili zabijać 150 lvl i bp kraść haha co za nieudasy)
Otsy miały się dobrze dopóki były w miare realne lvl np. 800/1100 a teraz jest taka przebitka ze 500 lvl to dalej jest noob xd a nie ma co robić po 500 chyba ze bocic i zabijac noobow dla dowartosciowania się


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Jakub Bujna Fryzura - 25-02-2021

Jak napiszesz bota z użyciem jakiegoś cheat engine pod silnik unity to będziesz miał. Myślę, że nawet dla kogoś kto ogarnia pisanie botów to byłaby strata czasu. Nawet jakby ktoś się znalazł, co by tego bota napisał, to walka z 1 osobą jest o wiele łatwiejsza niż z całą społecznością napierdalającą na skryptach, choćby na głupie m ringi.


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Ron - 25-02-2021

(25-02-2021, 05:30 PM)Draxrl napisał(a): O coś ciekawego się zapowiada Język, a jaki wgl będzie rate exp itp?

Konkretne pytanie: nie mamy tego jeszcze okreslonego, ale podejrzewam, ze na poziomie 10-5x.

Cytat:Jakieś konkrety odnośnie obecnego projektu? Jakiś mały update + połączenie + start jakiegoś serwera przed nowym projektem? Migracja spoko, ale robić to dla obecnego trupa nie niesie ze sobą żadnych korzyści dla graczy.

Osobiscie uwazam, ze to niewiele da, ale zgadzam sie z tym, ze wieksze zainteresowanie serwerami im raczej nie zaszkodzi. Jak juz ruszy rejestracja pod 3dragons.games oraz zaczna sie pojawiac pierwsze realne teaser'y, duzo latwiej bedzie nam "sciagnac" ludzi do wspolpracy. Postaramy sie "zmontowac" ekipe do wprowadzania update'ow na RonOTS.


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Ron - 25-02-2021

(25-02-2021, 08:33 PM)Amfa napisał(a): Siema, gdzie mój exp za 3 stracone lvl na 900 lvl przez debugi na Nostrixie? Miałem nadzieję że lotna top legsy a dostałem 2 debugi.
Wiem że to tylko 3 lvl ale wbijając ręcznie schodzi troche czasu.
Wypowie się osoba ktora kiedyś chciała dostać Bh lub Tr żeby kontrolować boty, ale wieczne zgłoszenia trzeba bylo przesyłać dalej bo każdy był od czegoś innego.
A teraz na poważnie i z kultura. Widać że się staracie, chcecie zrobić w koncu krok w stream ots list itp, a przeciez wystarczyło go samo zrobić z obecnymi serwerami. Bez obrazy ale juz sie to zapowiada źle, 28 stycznia było odliczanie 62 dni do startu (luty/marzec) żeby miec czas na porządne zrobienie go, kolejna data jest na Maj Duży uśmiech
Jaką mamy gwarancję że nie będzie botów? Ach... No tak Głupi Ja, przecież od tego jest confirm Duży uśmiech
Wracając do "najlepszych gildii" i "profitów" oczywiście to będą stałe osoby lub wasi znajomi a reszta będzie gnojona na boku. Chłopy latają na spekcie na bocie wbija 100 lvl w pare dni na 1.6k lvl i nikogo to nie interesuje.
####################
Obsługa mam byznes, pomysł lub propozycje, zostawcie obecne serwery w spokoju w sumie jak do tej pory Duży uśmiech
1. Połączcie serwery (venezia, Novara)
2. Zmieńcie w confirm wywalanie postaci do temple zamiast bana
3. W zamian za Święte Ostrze, mogę odpalać stream gdy gram, z resztą gram bez bota więc to jest ciekawsze niz oglądanie kogos na spekcie jak biega w tych samych punktach od 5 godzin i wykonuje te same ruchy Duży uśmiech
Jestem w stanie od siebie zaproponować ok. 5 do 25h tygodniowo, żeby ludzie mogli sobie popatrzeć jak wyglada swiat ronots w koncu fa broń jest za pomoc dla serwera. To jest chęć pomocy od gracza który gra z sentymentu a nie boci i boi sie przyznać, od was zależy.
Uważam że client Ronit gdzie były dźwięki, byl całkiem spoko i to juz byla innowacja pograc sobie w tibie z dźwiękiem, niestety nie kazdy potrafił w nim ustawic hotkeye itp i pomysl szybko upadł, a naprawdę ciekawe to było, nie róbcie z tibi DragonBall OTS.
BOT- Albo wszyscy albo nikt, bądźcie lojalni dla graczy, nie dla oszustów i proszę nie banujcie confirm em setnych lvl oni napewno nie Boca, ale 2,1k predzej by mógł juz bocic, nie? Dajcie znać co sądzicie o 3 punktach. Nie zamierzam mówić gdzie mieszkam ile mam lat, nr but dlugosc chu itp. Możemy miec kontakt w grze oraz email lub Skype a ja jestem gotowy pomóc.
Jeszcze tylko dodam od siebie, pokażcie że umiecie walczyć z botami na obecnych serwerach a wtedy gracze będą widzieć efekty tego co piszecie. Chyba było z kulturą Uśmiech
Pozdrawiam

Wracając do ŚWIĘTEGO OSTRZA Lub Mace (aktualnie skilluje mace) jak dobrze pamiętam Młot Natury Duży uśmiech
Miałby ogromną wartość gdyby był jako jedyny na serwie, no chyba ze chcecie dać komuś z topki za bocenie (zasługa dla serwa Duży uśmiech całe życie bocic a w wolnej chwili zabijać 150 lvl i bp kraść haha co za nieudasy)
Otsy miały się dobrze dopóki były w miare realne lvl np. 800/1100 a teraz jest taka przebitka ze 500 lvl to dalej jest noob xd a nie ma co robić po 500 chyba ze bocic i zabijac noobow dla dowartosciowania się

1. Moze jest to rzeczywiscie dobry pomysl. Przegadam sprawe z Pentosem (Bartkiem).
2. Ok, narzekanie na confirmy slysze juz n-ty raz, a przyznaje bez bicia, ze zagladalem tutaj ostatnio rzadko, wiec przyjmuje do wiadomosci. Chyba je po prostu wylaczymy.

Co do bota - nigdy nie znajdziesz 100% panaceum, ale mozna je mocno ograniczyc i eliminowac chocby poprzez: wprowadzenie nowego klienta z nieco zmienionym protokolem gry. 3dragons.games bedzie niekompatybilny z jakimkolwiek klientem tibijskim i zeby ta kompatybilnosc uzyskac, trzeba bedzie troche sie na tym znac i przerobic obecnie dostepne na rynku boty. Gdyby udalo nam sie wyrosnac na serwer gromadzacy tysiace graczy, pewnie w koncu komus oplacaloby sie to zrobic Uśmiech

Co do streamingu - bedziemy szukali testerow / streamer'ow na 3dragons.games - tam bylbym potencjalnie zainteresowany twoja pomoca. Co do RonOTS - nie mam planu jak mogloby to wygladac i w jaki wymierny sposob mialoby sie przysluzyc serwerowi, ale mozemy porozmawiac.


RE: Nowy projekt - 3dragons.games - wiecej szczegolow - Draxrl - 26-02-2021

(25-02-2021, 10:30 PM)Ron napisał(a): [quote='Draxrl' pid='92201' dateline='1614267050']
O coś ciekawego się zapowiada Język, a jaki wgl będzie rate exp itp?

Konkretne pytanie: nie mamy tego jeszcze okreslonego, ale podejrzewam, ze na poziomie 10-5x.

Kurde trochę za mały exp, miałem nadzieję że wkońcu wrócicie tak jak było na Toskanii i swordii. W czasach jeszcze dobrych Ronotsa"a. Język