RonOTS

Pełna wersja: Tworzenie kilku klientów | Creating several clients
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Wiem, że podobny poradnik już istnieje, jednak chciałabym przedstawić graczom sposób, z którego ja korzystam osobiście i który wydaje mi się łatwiejszy do zastosowania przez nowych graczy.

Po co nam w ogóle dwa klienty do tej samej gry? Już odpowiadam. Jeśli ktoś gra na kilku różnych serwerach, które różnią się mapą, jest to po prostu niezbędne, by mapa serwera A nie zastępowała mapy serwera B. Natomiast jeśli ktoś gra tylko na jednym serwerze, bądź serwery nie różnią się mapą, służy to po prostu wygodzie w przypadku, gdy gramy kilkoma postaciami o różnych profesjach. Nie musimy się wtedy troszczyć o zmianę skrótów klawiszowych, tzw. hotkey'ów, przy każdej zmianie postaci, na której chcemy grać.

Jak więc zrobić, by mapy zapisywały nam się w różnych miejscach na dysku oraz by nie trzeba było zmieniać ustawień dla każdej postaci? Postaram się to przedstawić w sposób jak najbardziej zrozumiały.

Na początek musimy odnaleźć folder, w którym mamy zapisanego klienta gry. Większość z Was powinna go znaleźć w tym miejscu: C:\Program Files\RonOTS Client. U mnie znajduje się on na dysku D: D:\Program Files\RonOTS Client.

[Obrazek: Di9ECjl.jpg?1]

Gdy już odnajdziemy ten folder, po prostu go kopiujemy i wklejamy w tej samej lokacji.

[Obrazek: 5UyFHAo.jpg?1]

W tym momencie można zmienić nazwy tych folderów, nadając im np. nazwy od profesji, którymi gramy, bądź serwerów.

Następnym krokiem jest odnalezienie miejsca, gdzie na naszym komputerze zapisywane są mapy oraz plik tibia.cfg. W moim przypadku jest to: C:\Użytkownicy\Tadek\AppData\Roaming\Tibia.

Folder AppData jest folderem ukrytym, więc jeśli nie widzicie go u siebie na komputerze, należy zmienić ustawienia w opcjach folderów.

[Obrazek: pzMLu1M.jpg?1]

Klikamy w tym celu Opcje folderów i wyszukiwania, po czym przechodzimy do zakładki Widok. Wyszukujemy na liście ukryte pliki i foldery, po czym zaznaczamy opcję: Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski, następnie klikamy: Zastosuj.


[Obrazek: VGHx7Ru.jpg?1]

Po wykonaniu tego folder AppData będzie dla nas widoczny.

Gdy już odnajdziemy folder Tibia, kopiujemy go w całości i wklejamy do folderów, w których znajduje się klient gry.


[Obrazek: sp9WFOd.jpg?1]


Kolejnym krokiem jest utworzenie skrótów np. na pulpicie. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na aplikację klienta, następnie: Wyślij do i wybieramy: Pulpit (utwórz skrót).

[Obrazek: Bm2SxJQ.jpg?1]


Jeśli stworzyliśmy sobie dwa foldery z klientami, potrzebne nam będą dwa osobne skróty itd.
By nam się nie myliły skróty, dobrze je nazwać tak samo, jak nazwaliśmy wcześniej foldery.

Teraz musimy odpowiednio skonfigurować nasze skróty, aby mapki i konfiguracja zapisywały się w konkretnym folderze. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót i wybieramy: Właściwości, po czym przechodzimy do zakładki: Skrót. W polu: Element docelowy do tego, co już jest tam wpisane, dopisujemy po spacji: path "D:\Program Files (x86)\Ek\Tibia". To, co jest w cudzysłowie, oznacza lokalizację naszego folderu z klientem gry, do którego skopiowaliśmy folder z Automapą oraz plikiem Tibia.cfg. Klikamy zastosuj i w podobny sposób postępujemy z pozostałymi skrótami, pamiętając, by nie pomylić wpisywanych nazw folderów.


[Obrazek: OkrRLGi.jpg?1]

Mam nadzieję, że ten poradnik przyda się zarówno osobom rozpoczynającym swoją przygodę z Tibią, jak i tym grającym już dłużej.


Pozdrawiam,
Arilys